Rulo Çim İstanbul

Hazır çim üretimini yapan firmamız sayesinde, kolay bir biçimde dilediğiniz metre karede çim satın alımı yapabilirsiniz. Rulo çim İstanbul siparişleriniz için, detaylı fiyatlandırma veya hazır çimlerin metre kare fiyatına ulaşmak isterseniz bizleri arayabilirsiniz.

Hazır çim tercih ederken dikkat edilmesi gerekenler;

 • Çimlerinizi tercih ederken mutlaka, çimlerin yetiştirme koşullarını göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.
 • Çimlerimizi sizler için özenle yetiştiriyor ve de toprağıyla birlikte sizlere sunuyoruz.
 • Çimlerimiz canlı biçimde oldukları için, yeşillik ve gürlüklerini korumaları adına, daimi bir su ihtiyacı duymaktadırlar. Sulamaya uygun mekânlara hazır çim almalısınız.

Rulo çim İstanbul içerisine yapacağınız toplu siparişler için, net fiyat bilgilendirmesi almak adına bizleri arayabilirsiniz.

Rulo Çim Nedir?

Çimler doğal yaşamı ve tabiatı sembolize etmektedirler. Hazır rulo çim ise doğallığı, şehrin ortasında sizlerin ayağına kadar getirmektedir. Hazır çimlerimiz hazırlanırken, birkaç farklı ithal tohum kullanılır.

Hazır çimlerimizi sizlerin satışına sunmadan önce, yaklaşık olarak 5 ila 8 ay arasında yetiştirmekteyiz. Kalitesinin uygun olduğunu düşündüğümüz çimlerimizi satışa sunarken, diğerleri için gereken kalite koşulları sağlanmazsa, kaliteli olana kadar onların bakımını yapıyoruz.

Rulo çim satın alımı yaptıktan sonra, uygulanmasını istediğiniz adresi bizlere belirtip, randevu almanız gerekmektedir. Randevunuzu aldıktan sonra, belirlediğimiz günde siz değerli müşterilerimize, çimimizin nakliyatını ve de uygulamasını yapmaktayız.

Çimlerinizi hazır olarak almanız için geçerli bir sürü sebep bulunmakla birlikte, bu sebeplerin tamamını bir alt başlığımızdan öğrenebilirsiniz.

Rulo çim İstanbul

Neden Rulo Çim? Rulo Çimin Avantajları

Özel olarak yetiştirilen çimlerimizden satın alırsanız, üst düzey kalitede çimlere sahip olmuş olursunuz. Rulo çimin avantajları;

 • Toprağa kolay kök salması nedeniyle, sorunsuz bir biçimde yılın 12 ayı uygulanabilecek türlerde çimlerimiz, sizlere oldukça avantaj sağlayacaktır.
 • Gereken seviye kaliteye sahip olarak satın alımını yapacağınız çimlerimizin bakımı, oldukça kolay ve pratiktir.
 • Gölgeli alanlara bile gönül rahatlığıyla uygulatabileceğiniz, çim modellerimiz bulunmaktadır.
 • Neden rulo çim? Sorusunun bir diğer yanıtı ise bakımının oldukça kolay olmasıdır.
 • Çimlerimiz sıcağa ve soğuğa karşı gerekli dayanıklılık şartlarına sahiptir.
 • Çimlerimizin, uygulandıkları bahçeye adapte olmaları oldukça kolaydır.
 • Maksimum 15 gün içerisinde, bahçeniz ile kusursuz uyuma sahip çimlere sahip olmak istiyorsanız, bizlere sitemizde bulunan telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz.
 • Modern hayata, doğal dokunuşlar yapmak için çimlerimizi tercih edebilirsiniz.
 • Şık duruşu ve sizlere sağlayacağı aidiyet duygusu sayesinde, bulunduğunuz mekândan daha fazla keyif almanızı sağlamaktadır.

Hazır Rulo Çim Uygulaması Kimler Tarafından Yapılmalıdır?

Çimlerin uygulaması yapılırken, kati suretle uzmanlardan yardım alınmalıdır. Rulo çim uygulaması için bizleri tercih etmeniz halinde, olağan birçok problemin önüne geçme şansını yakalayabilirsiniz. Çimlerinizin, toprak ile bir bütün olması için bu oldukça önemli bir ayrıntıdır. Dikkat ederek yapılan çalışmaların sonucunda kaliteli çimlere sahip olurken, özensiz ve amatörce işlerin sonucu hüsran olabilir.

Sonuçtan pişman olmamak adına şirketimiz ile çalışarak, kendinizi konunun uzmanlarına teslim edebilirsiniz. Rulo çim uygulanması esnasında hızlı ve titiz işlem yapmak gerekmektedir. Hem hızlı hem de titiz işi de ancak uzmanlar yapabilir. Bizleri tercih ederek, en hızlı ve en titiz şekilde uygulaması yapılacak olan, üst düzey kalitede çimlere sahip olabilirsiniz.

Çimlerinizin uygulamasının bittiği anda hemen sulanması gerekmektedir. Bunun temel nedeni, toprak ile çimlerinizin birleştiğini onlara hissettirmek ve silindir işlemine geçmektir. Sulandıktan sonra, çimlerin üzerinden geçirilen silindirler sayesinde, çimlerin toprağa oturması sağlanır. Toprağa tam oturan çimler sayesinde, baktığınız müddetçe sizlerin yanından ayrılmayacak harika dostlar edinmiş olursunuz.

Rulo çim uygulanması işlemleri sırasında yardım isterseniz, bizleri aramanız halinde, hem kaliteli çime hem de kaliteli uygulamaya sahip olabilirsiniz.

Bizi Facebook'ta da takip edebilirsiniz!

Rulo çim İstanbul konum: https://g.page/akgunrulocimistanbul

Biçme
• Mükemmel bir çim alan için en önemli uygulamadır.
• Uygun makine seçilmelidir.
• Makine bıçaklar her zaman keskin olmalı ve doğru takılmalıdır.
• Biçim yüksekliği mevsime ve çim tipine göre ayarlanır.
• Bir biçimde çimin 1/3 ‘ünden fazlası kesilmemelidir.
• Hazır kalıp çimler döşendikten bir hafta sonra biçilmeye başlanmalıdır.
Gübreleme
• Çimlerin büyüme döneminde 4-6 haftalık periyotlarda yapılmalıdır.
Sulama
• Hazır kalıp çimler serildikten sonraki ilk 10 -15 gün bolca su verilmeli, toprak nemini hiç kaybetmemelidir.
• Kökler yeterince geliştikten sonra mevsim şartları ve toprak yapısı göz önüne alınarak sulama düzeni belirlenir. Çimin büyüme döneminde haftada 1-3 kez sulama yapılabilir.
• Sulama derinliği 15 cm’i bulmalıdır.
• Doğru sulamak çim köklerinin yoğun ve derin gelişimini destekler.
Mükemmel bir çim alan için yıllık periyotlarda yapılması gerekenler
• Havalandırma
• Tırmıklama
• Üstten Kumlama
• İlaçlama

İdeal ortamda güçlüce yetiştirilen hazır çim tüm hastalık ve yabancı otlardan arındırılmıştır. Uygulama yerinde otlardan arındırılmıştır. Daha az su, daha az bakım ister. Sıcak yaz günlerinde hazır çimin sık formu kullanım çevresinde serinlik sağlar ve bol oksijen ihtiva eder. Sık yapılı hazır çim, hava kirleticiler için iyi bir filtredir. Çim alan oluşturmanın en sağlıklı, en hızlı ve en ekonomik yolu hazır çimdir. Çim sahanızın daha hızlı yapımı .Yükleniciler için en seri biçimde iş teslimi .Çim alanının çok daha erken kullanımı .Daha avantajlı, daha güvenli .Her alanı aynı yapıyı kazanır
Örtme tutunma kapasitesi çok yüksek olduğundan en kısa sürede yararlanma ve en uzun süre kullanma .Her amaca uygun çim yetiştiriciliği .Çim sahanızın bir çok olumsuz koşullara karşı daha çok dirençli .Basmaya dayanıklı ve kaliteli görüntü .Hastalıklara mukavim ve daha sağlıklı .Çimlenme ve güçlü kök yapısıyla tutunma gücü .İdeal düzeyde üstü kaplama yeteneği

Hazır Kalıp Çimin Özellikleri ve Kullanım Kazançları .Tümüyle doğal ve toprakta yetişen canlı çimdir. .Değişik kullanım amaçlarına uygun alanlara uygulanabilen çeşitler mevcuttur.
Hazır kalıp çim yılın her ayında döşeme olanağına sahiptir. .Uygun bakım (biçme, silindirleme, gübreleme, havalandırma, ilaçlama vb) yapıldığında döşeme çimler çok uzun yıllar hizmet verme özelliğindedir. .Sulama sabahın erken ya da akşamın geç saatlerinde yapılmalıdır. .Toprak 2 – 3 cm derinliğine kadar nemli tutulmalıdır. Sulamaların gün aşırı yapılması daha yararlıdır.
Çimin yüksekliği 4 – 5 cm olmalıdır. Sıcak mevsimlerde çim boyu 5 – 6 cm tutulmalıdır. .Hazır çim döşenecek alanlar çimler gelmeden düzeltilip alt yapı hazırlıkları bitirilmiş olmalıdır.
Hazır paket çeşitli mantari hastalıklara karşı dirençli ithal varyetelerden üretilmektedir. Ayrıca; basmaya dayanıklı sıcak soğuk ortamlara uyum sağlayabilen ince yapraklı her dem koyu yeşil rengi koruyan özelliktedir. Derine kök indiren susuzluğa mukavim bitki besin maddelerine aşırı isteği olmayan çim varyetelerinden oluşmuştur. .Çim alanlarından kedi köpek gibi ev haynaları uzak tutulmalıdır.

Hazır Rulo Çim

İdeal ortamda güçlüce yetiştirilen hazır çim tüm hastalık ve yabancı otlardan arındırılmıştır.
Uygulama yerinde otlardan arındırılmıştır.
Daha az su, daha az bakım ister.
Sıcak yaz günlerinde hazır çimin sık formu kullanım çevresinde serinlik sağlar ve bol oksijen ihtiva eder.
Sık yapılı hazır çim, hava kirleticiler için iyi bir filtredir.
Rulo çim, çim alan oluşturmanın en sağlıklı, en hızlı ve en ekonomik yoludur.
Çim sahanızın daha hızlı yapımı.
Yükleniciler için en seri biçimde iş teslimi.
Çim alanının çok daha erken kullanımı.
Daha avantajlı, daha güvenli.
Her alanı aynı yapıyı kazanır.
Örtme tutunma kapasitesi çok yüksek olduğundan en kısa sürede yararlanma ve en uzun süre kullanma.
Her amaca uygun çim yetiştiriciliği.
Çim sahanızın bir çok olumsuz koşullara karşı daha çok dirençli.
Basmaya dayanıklı ve kaliteli görüntü.
Hastalıklara mukavim ve daha sağlıklı.
Çimlenme ve güçlü kök yapısıyla tutunma gücü.
İdeal düzeyde üstü kaplama yeteneği.

Hazır Rulo Çim, Kalıp Çimin Özellikleri ve Kullanım Kazançları:

Tümüyle doğal ve toprakta yetişen canlı çimdir.
Değişik kullanım amaçlarına uygun alanlara uygulanabilen çeşitler mevcuttur.
Hazır rulo çim yani kalıp çim yılın her ayında döşeme olanağına sahiptir.
Uygun bakım (biçme, silindirleme, gübreleme, havalandırma, ilaçlama vb) yapıldığında döşeme çimler çok uzun yıllar hizmet verme özelliğindedir.
Sulama sabahın erken ya da akşamın geç saatlerinde yapılmalıdır.
Toprak 2 – 3 cm derinliğine kadar nemli tutulmalıdır. Sulamaların gün aşırı yapılması daha yararlıdır.
Çimin yüksekliği 4 – 5 cm olmalıdır. Sıcak mevsimlerde çim boyu 5 – 6 cm tutulmalıdır.
Hazır çim döşenecek alanlar çimler gelmeden düzeltilip alt yapı hazırlıkları bitirilmiş olmalıdır.
Hazır paket çeşitli mantari hastalıklara karşı dirençli ithal varyetelerden üretilmektedir. Ayrıca; basmaya dayanıklı sıcak soğuk ortamlara uyum sağlayabilen ince yapraklı her dem koyu yeşil rengi koruyan özelliktedir. Derine kök indiren susuzluğa mukavim bitki besin maddelerine aşırı isteği olmayan çim varyetelerinden oluşmuştur.
Çim alanlarından kedi köpek gibi ev haynaları uzak tutulmalıdır.

Rulo çim İstanbul telefon: 0 532 503 42 15

Akgün Çim , İstanbul Bolluca Arnavutköy'de rulo çim üretmektedir. Yönetim kademesinde orman mühendisi, peyzaj mimarı, ziraat mühendisi ve makine mühendisi bulunup arge çalışmalarına paralel müşterilerinin görüşlerini de dikkate alarak kalite standartlarını sürekli artırmaktadır. Sağlıklı ve estetik bir çevre oluşturmak sanattır.Ekoçim bu sanatın hem mimarı hem de daimi işçisidir.Tüm yaşam alanları bu sanatın tuvalidir. Bilgi ve tecrübemizle yaşam tuvalinizi canlı renklerle boyuyoruz.

4E prensibi (Ekolojik, Ekonomik, Estetik, Etik) başlıca üretim ve hizmet anlayışımızdır.

NEDEN Akgün Çim?

-      İstanbul’un en merkezi üretim tesisi olma özelliği, Düşük nakliye bedeli ve hızlı sevkiyat avantajı.Müşterilerimizin kısa sürede tesisimize gelip hazır rulo çim kalitesini, toprak yapısını yerinde görebilmeleri. Rulo çimin toprak kalınlığı piyasa ortalamalarının üzerinde olması deforme ve kuruma riskini azalttığı gibi kolay uygulama avantajı sunmaktadır. İthal Barenbrug marka çim tohumlarından oluşan özel karışımız; renk, sıkılık, basmaya ve hastalıklara karşı dayanıklılıkta müşterilerimizden tam not almaktadır. Hizmet yelpazemiz üretimden uygulamaya, peyzajın bütün uygulamalarından satış sonrası bilgi desteğini kapsadığından siz değerli müşterilerine zaman, kalite ve fiyat avantajı sunmaktadır. 

Bize Ulaşın

Hicret Mah Kıbrıs Cad Eski Kireç Ocağı Yanı (Kanal Boyu) Bolluca Arnavutköy / İSTANBUL
0 532 503 42 15